"forty five% parādnieku ir darbspējīgā vecumā," stāstīja Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne. "Turklāt sixty five% parādnieku ir citas saistības, un tās ir nenokārtotas. Saprotam, ka parādnieks nav īpaši maksātspējīgs."
Pienākums gādāt par savu bērnu saglabājas arī tad, ja vecāku dzīves ceļi ir šķīrušies un ir izveidojušās jaunas ģimenes.
Vai arī viņš domās, cik žēl, cik brīnišķīgs cilvēks ir izaudzis, un es neesmu bijusi viņa dzīves sastāvdaļa, neesmu palīdzējis," sprieda mediatore Rone.
Par pozitīvu tendenci fonda administrācijas vadītājs uzskata arī to, ka vairs būtiski nepieaug ne parādnieku, ne uzturlīdzekļu saņēmēju skaits. guess tie, kuru vietā alimentus maksā valsts, ir nepārtrauktā tiesu izpildītāju uzraudzībā - gluži kā zem mikroskopa. “Tiesu izpildītāji strādā ar izpildlietu reģistru, un izpildlietu reģistra ietvaros tiek nodrošināts personas datu monitorings.
Viņa aizgāja, tāpēc es nemaksāju. Vai vēl ir klasisks stāsts – person neļauj satikt bērnus, tāpēc es nemaksāju. Un mēdz būt arī otrādāk – viņš nemaksā, tāpēc es nedošu bērnus satikt. Šis emocionālais moments šajās lietās ir ļoti liels.”
Diāna ar bērna tēvu izšķīrās vēl pirms bērna piedzimšanas. Pēc tam viņa ilgstoši mēģināja ar bijušo dzīvesbiedru vienoties gan par finansiālu, gan morālu atbalstu.
"Teiktu, ka tā ir kopējā sabiedrības pozīcija. Bērni – tā ir svēta lieta un par bērniem būtu jārūpējas pašiem vecākiem, abiem diviem kopā, nevis valstij un Uzturlīdzekļu fondam, kas ir labs rīks tieši šiem gadījumiem, kad piedziņa nav iespējama, lai nodrošinātu bērna primārās vajadzības."
Viņš pieprasa būt ēnā. Ir jābūt kaut kādām fundamentālām pārmaiņām, lai viņus atgrieztu. Jo viņi vajadzīgi ekonomikai. Atstājot viņus šādā sistēmā, nonāksim pie nākamās problēmas. Tad viņi prasīs pensiju. Uz kakla būs jebkurā gadījumā.”
Ministru prezidenta click here biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Nav normāli, ka uzturlīdzekļu nemaksātāji valstij ir parādā vairāk nekā four hundred milj. eiro. Tāpēc jādara viss iespējamais, lai darbu ar nemaksātājiem padarītu pēc iespējas efektīvāku.
“45% parādnieku ir darbspējīgā vecumā,” stāstīja Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne. “Turklāt sixty five% parādnieku ir citas saistības, un tās ir nenokārtotas. Saprotam, ka parādnieks nav īpaši maksātspējīgs.”
Vairums no tām ir vīrieši ar ļoti zemu izglītības līmeni. Daļa no viņiem jau tikuši sodīti par iepriekš izdarītiem noziegumiem.
Alimentu nemaksātāji valstij ir parādā nedaudz virs five hundred miljoniem eiro. Lielāko daļu no summas veido parāds, bet pārējo daļu – procenti. No vairāk nekā forty tūkstošiem uzturlīdzekļu parādnieku katra desmitā ir sieviete.
nodrošināt saviem bērniem vismaz minimālo uzturlīdzekļu apmēru. Uzturlīdzekļu maksājums pēc būtības ir regulārs un periodisks maksājums bērna uzturēšanas izdevumu nodrošināšanai. Taču normatīvajos aktos nav precīzi noteikts, vai vecākam uzturlīdzekļu maksājumi bērna uzturam ir jāveic par iepriekšējo vai kārtējo mēnesi. Tāpat nav noteikts, vai uzturlīdzekļu apmēru aprēķina par kalendāra mēnesi (no mēneša pirmās līdz pēdējai dienai) vai arī par atskaites punktu ņem jebkuru mēneša datumu (piemēram, no thirteen.
Citiem vārdiem sakot, arī vienkāršotā pieeja uzturlīdzekļiem un sistēmas darbības laiks ietekmē uzturlīdzekļu parāda apmēru.